wiwisekcja

Czy potrzebny jest przecinek przed drugim spójnikiem i w tym zdaniu?: „Dziękuję za poczytanie i refleksję i pozdrawiam.” Czy sąsiedztwo ? i : jest prawidłowe?
Łączę pozdrowienia, Stanisław Żłobicki
Przecinek przed drugim i nie jest potrzebny, gdyż nie łączy on wyrazu pozdrawiam z frazą poczytanie i refleksję, lecz ze słowem dziękuję.
Jeśli chodzi o zbieg pytajnika i dwukropka w Pana pytaniu, to jest on niezgodny z zasadami. Pytajnik powinien się znaleźć na końcu zdania:
Czy potrzebny jest przecinek przed drugim spójnikiem i w zdaniu: „Dziękuję za poczytanie i refleksję i pozdrawiam”?

Przy okazji pominąłem niepotrzebne słowo tym.
Na koniec – skoro odważnie poddał Pan swoje pytanie analizie – dodam, że końcową formułę należałoby zredagować w postaci:
Łączę pozdrowienia
Stanisław Żłobicki

tj. w dwóch wierszach i bez przecinka.
Z najlepszymi życzeniami
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski