włącznik

Czy w języku polskim istnieje wyraz włącznik?
Owszem, jest włącznik i jest wyłącznik, ale ten drugi pojawia się w tekstach częściej. Nie należy stąd pochopnie wnioskować, że Polacy częściej wyłączają np. telewizor niż go włączają. Równie pochopny byłby wniosek, że Polacy schodzą ze schodów, ale nie wchodzą, bo nie mają wchodów.
Ciekawe, że nie ma włącznika w trzytomowym Słowniku języka polskiego PWN. Samo słowo nie jest nowe, występuje w polszczyźnie co najmniej od połowy XX wieku.
Mirosław Bańko