właściwość i własność

Szanowni Państwo,
recenzent mojej pracy naukowej (z zakresu mechaniki) zarzucił mi zastosowanie błędnej terminologii w stosunku do pojęcia właściwość (np. wyznaczenie właściwości mechanicznych; przyjęte w modelu numerycznym właściwości mechaniczne). Uważa On, iż poprawne jest zastosowanie jedynie terminu własności mechaniczne, nie zaś właściwości mechaniczne.
Uprzejmie proszę w wskazówki co do poprawności zastosowania tych terminów.
Z poważaniem
Celina Pezowicz
Niektórzy reprezentanci nauk przyrodnicznych, technicznych i ścisłych rzeczywiście wolą mówić o własnościach przedmiotów niż ich właściwościach. Myślałem nawet, że jest to zgodne z frekwencją tych form w piśmiennictwie fachowym. Kwerenda w Korpusie Języka Polskiego PWN jednak mojego podejrzenia nie potwierdziła.
W języku ogólnym oczywiście wymienione słowa są synonimami i mogą być używane zamiennie. Należą one do wielu przykładów obrazujących różnicę między językiem specjalistycznym a ogólnym.
Mirosław Bańko, PWN