własnoręcznie zniszczyć w niszczarce

Witam!
Jestem ciekawa, czy zwrot zniszczyć własnoręcznie (coś) w niszczarce jest prawidłowy? Mimo iż często jest przeze mnie słyszany w telewizji, osobiście mnie razi. Moim zdaniem zwrot własnoręczny odnosi się tylko do niszczenia czegoś z wyłącznie własną pomocą lub za pomocą rąk, a nie używając do tego jakiegoś sprzętu. Czy to błąd logiczny używanie takiego zwrotu?
Przypuszczam, że trzeba użyć rąk, aby uruchomić niszczarkę. Słowo własnoręcznie jest w tym kontekście zbyteczne, ale może słuzyć emfazie.
Gorzej, gdyby niszczarkę uruchamiało się przez naciśnięcie pedału albo głosem. Jeśli jakaś czynność nie jest wykonywana przy pomocy rąk, to użycie słowa własnoręcznie może razić, np. „Własnoręcznie kopnął go w tyłek”.
Mirosław Bańko, PWN