wniosek

Dzień dobry,
chciałabym zapytać, czy poprawna jest forma wniosek o, czy wniosek na? Czy forma zależy od kontekstu, czy poprawna jest tylko jedna z powyższych?
Dziękuję i pozdrawiam,
Ania
Można z czegoś wyciągnąć wnioski na przyszłość, można sformułować wniosek na jakiś temat – w tych przykładach mowa o wniosku rozumianym jako konkluzja. Gdy wniosek jest bliski postulatowi, obowiązuje łączliwość z przyimkiem o, np. wniosek o głosowanie, nie wniosek na głosowanie. Także wnioskuje się o coś, nie na coś (a w znaczeniu 'konkluzja' – z czegoś).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski