wnioskować

Witam,
proszę o informację, czy powszechnie dziś stosowany zwrot wnioskować o jest poprawny. Mam na myśli takie formy, jak wnioskować o podwyżkę, posłowie wnioskowali o przerwę w obradach itp. Wszelkie dostępne mi źródła podają jedynie znaczenie 'wyciągać wnioski'.
Popzdrawiam,
Bogdan Szczepański
Wnioskować ma dwa znaczenia: starsze 'wyciągać wniosek' i nowsze 'stawiać wniosek'. Trudno je pomylić, gdyż pojawiają się w różnych kontekstach, a mianowicie wnioskować z czegoś o czymś i wnioskować o coś. Dlatego obiekcje wobec drugiego z nich uważam za nieuzasadnione.
Mirosław Bańko, PWN