wok

Interesuje mnie odmiana rzeczownika wok (naczynie, rodzaj patelni). Intuicja podpowiada mi, żeby wok odmieniać tak samo, jak bok, jednak Wielki słownik orograficzny podaje formę dopełniacza woka. Czym można to uzasadnić? Czy chodzi o analogię do garnka?
Zakres użycia końcówek -a i -u w dopełniaczu lp rzeczowników męskorzeczowych nie jest w pełni wyrazisty, ale można zauważyć tendencję do używania pierwszej z nich w nazwach przedmiotów konkretnych, a drugiej w nazwach bytów abstrakcyjnych. Forma woka jest więc analogiczna nie tylko do garnka i rondla, ale też np. do tłoka czy koka. Natomiast forma boku (to nie tylko część ciała, ale też miejsce w znaczeniu bardziej abstrakcyjnym) jest analogiczna np. do widoku, roku i skoku.
Mirosław Bańko, PWN