wołacz

Słowa pieszczotliwe takie, jak mamusia, mamunia, dzidzia, pańcia, odmieniają się w wołaczu na -u: mamusiu, mamuniu, dzidziu, pańciu. Rzeczowniki te oznaczają osoby i słowniki podają formę wołacza, a jak będzie w przypadku rzeczowników, które oznaczają przedmioty itp.? Kawciakawcio czy kawciu, rąsiarąsio czy rąsiu, gębusiagębusio czy gębusiu?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Rzeczowniki rodzaju żeńskiego o temacie fleksyjnym zakończonym na spółgłoskę fonetycznie miękką, po którym następuje końcówka -a, przyjmują w wołaczu końcówkę -o lub -u. Druga z nich występuje głównie z imionami i wyrazami odnoszącymi się do ludzi, np. Kasiu, Olu, mamusiu, dzidziu, pozostałe rzeczowniki zasadniczo tworzą wołacz z końcówką -o. Jednak wołacz od wyrazów takich, jak podane w pytaniu, tworzymy bardzo rzadko, toteż chyba nikogo nie będzie razić forma alternatywna. W związku z tym uznałbym dopuszczalność obu form, ze wskazaniem na formy kawcio, rąsio, gębusio itp.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski