wolontariacki

Witam,
jaki przymiotnik ma wolontariat? Pracuję wolontariacko, wolontarystycznie czy jako wolontariusz(ka)?
Przymiotnik od wolontariat może brzmieć wolontariacki (na wzór proletariat – proletariacki) albo wolontaryjny (na wzór impresariat – impresaryjny), a teoretycznie też wolontaryczny (na wzór antykwariat – antykwaryczny). Żadna z tych form nie jest upowszechniona, ale na dwie pierwsze można znaleźć po kilkaset przykładów w Internecie, a na trzecią – ani jednego. Wydaje mi się, że wolontariacki ma największe szanse. Mimo to nie powiedziałbym, że pracuję po wolontariacku, gdyż najbliższe, co przychodzi do głowy to – po wariacku. Mógłbym powiedzieć, że pracuję jako wolontariusz.
Mirosław Bańko, PWN