wpół do dwudziestej?

Niedawno mimochodem na pytanie „Która jest godzina?” odpowiedziałem: „Jest wpół do dwudziestej”. Moje pytanie brzmi tak: czy popełniłem błąd językowy w mojej odpowiedzi?
Zazwyczaj wyrażenie wpół do występuje w połączeniu z tym potocznym sposobem podawania czasu, zawężonym do dwunastu liczebników odpowiadających godzinom. Czy użycie go z formalną normą podawania godzin jest błędem?
Nie jest to błąd gramatyczny ani leksykalny, po prostu określenie niezgodne z przyjętym zwyczajem, które u Pana pojawiło ię zapewne przypadkiem, a u cudzoziemca mogłoby świadczyć o niedostatecznej znajomości polszczyzny. Jeśli koniecznie chcieć nazwać je błędem, to chyba stylistycznym, polegającym na skrzyżowaniu dwóch sposobów określania czasu – potocznego i oficjalnego.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski