wsie i dzielnice

Witam serdecznie,
mam prośbę o informację, które sformułowanie jest poprawne: „Mieszkam na ulicy Głębockiej na Białołęce” czy „Mieszkam na ulicy Głębockiej w Białołęce”. Białołęka to jedna z dzielnic Warszawy i do tej pory wydawało mi się, że poprawne jest sformułowanie mieszkam na Białołęce, ale przeczytałam artykuł w Gazecie Wyborczej, którego tytuł brzmi: Na ulicy Jasiniec w Białołęce. Czy jest jakaś zasada, która ma tu zastosowanie?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Podmiejskie wsie stają się z czasem dzielnicami miast i przejmują typową dla dzielnic składnię z przyimkiem na, np. dawne w Ursynowie przeszło w dominujące dziś na Ursynowie, a dawne i wciąż jeszcze przeważające w Wilanowie coraz częściej dziś ustępuje nowemu na Wilanowie. W wypadku Białołęki ten proce już się dokonał, tzn. przeważa konstrukcja z przyimkiem na, wariant z przyimkiem w jest jednak na tyle częsty, że powinien być aprobowany. Autor cytowanego tytułu ma zresztą dobre wyczucie stylistyczne, skoro zamiast niezręcznego Na ulicy Jasiniec na Białołęce wybrał zgrabniejszy tytuł, bez powtórzonego przyimka.
Gdy posłużyłem się wyżej przykładem Wilanowa, przypomniał mi się tytuł powieści Hanny Muszyńskiej Hoffmanowej Panie na Wilanowie. Sądzę, że jest to kontrprzykład pozorny, gdyż tytuł ten należy rozumieć przez analogię do takich zwrotów jak pan na zamku lub pani na włościach.
Mirosław Bańko, PWN