wstąpić się

Chciałby się dowiedzieć, czy poprawne jest wyrażenie: „Materiał się wstąpił” w znaczeniu 'skurczył się'. Mam wrażenie, że jest to regionalizm, ale chciałbym uzyskać informacje, czy jest on do zaakceptowania.
Z poważaniem,
Robert Klarecki
Nie zrozumiałbym tego zdania bez Pańskiego objaśnienia. Jedenastotomowy Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego też nie ma czasownika wstąpić się. To chyba wystarczy, aby go nie używać w komunikacji publicznej.
Mirosław Bańko