wstydzić się

Czy można się wstydzić wobec kogoś i wstydzić się za swoje zachowanie? Niestety w próbce korpusu nie znalazłam odpowiednich przykładów.
Dziękuję
AG
Można wstydzić się kogoś lub za kogoś (ewentualnie za coś). W szczególności można wstydzić się za czyjeś zachowanie. Gdy chodzi o nas samych, to wstydzimy się swojego zachowania, nie za swoje zachowanie. Więcej o wstydzeniu się – zob. Inny słownik języka polskiego PWN.
Mirosław Bańko