wszech czasów

Mam pytanie związane z pisownią wszechczasów. Otóż w słowniku ortograficznym PWN-u podaje się tylko jedną pisownię – oddzielną: wszech czasów, natomiast w innych wydawnictwach PWN-u konsekwentnie odnajduję wszechczasów (np. w encyklopedii, hasło: Paganini). Dlaczego tak jest? I jaka jest poprawna forma?
Status normy ma pisownia rozdzielna, a więc wszech czasów. Wiele osób odruchowo wybiera jednak pisownię łączną, gdyż wyrażenie to stanowi częsty związek frazeologiczny, a samo słowo wszech jest językowym archaizmem, który spotykamy ponadto tylko w wyrażeniu ze wszech miar. O ile jednak ze wszech miar jest prawie zawsze pisane rozdzielnie, o tyle łączna pisownia wszechczasów jest tak rozpowszechniona, że właściwie mogłaby być sankcjonowana.
Jest także wyrażenie po wsze czasy, ale nie słyszałem, aby ktoś chciał je pisać łącznie.
Mirosław Bańko