wszystkim wam czy wszystkim z was?

Szanowni Państwo,
mam pytanie odnośnie do sformułowania, które budzi moje wątpliwości – mianowicie konstrukcji ze słowem Państwo w różnych odmianach. Dla przykładu: czy prawidłowy jest zapis: „Wszystkim Państwu serdecznie dziękuję za przybycie!”? Czy zdanie: „Wszystkim z Państwa serdecznie dziękuję za przybycie!” jest niepoprawne? Drugi zapis brzmi według mnie lepiej, natomiast analogicznie do „Wszystkim Wam (nie: Wszystkim z Was)…” opowiadam się za poprawnością pierwszego. Czy słusznie?
Obie wersje są poprawne. Według mojej oceny pierwsza jest lepsza, choćby dlatego, że częstsza i prostsza.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski