wybić

Jakie jest archaiczne, siedemnastowieczne znaczenie wyrazu wybić? Jak należy go rozumieć w zdaniu, pochodzącym z dokumentu datowanego XVII wiekiem: „Wybicie z dóbr albo gruntu…”?
Dziękuję.
W dawnej polszczyźnie mawiano wybić kogo skąd, np. z państwa, majętności, gruntu, domu… i znaczyło to ‘wypchnąć, wyrzucić, wyrugować, przepędzić’. Jeszcze w XIX w. Ignacy Stebelski pisał: „Wojdyło, ze wszystkich swych majętności wybity, nędznie zginął”.
Serdecznie pozdrawiam
Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski