wyczyścić

Czy słowo wyczyść użyte w informatycznym znaczeniu jako antonim słowa zaznacz lub zaznacz wszystko jest poprawne? Czy może trafniejsze byłoby jakieś inne określenie tej funkcji?
Agata Bugiel
Słowo wyczyść może być niejednoznaczne. Użytkownik może zrozumieć je jako komendę usuwającą całą zawartość okna, z którą aktualnie pracuje. Lepszym (i stosowanym w niektórych programach) określeniem byłoby wyczyść zaznaczenie.
Adam Zaparciński, PWN