wygrać wojnę

Dzień dobry.
Ostatnio pomiędzy mną a moją panią polonistką pojawił się spór, czy sformułowanie „Polacy zwyciężyli wojnę ze Szwedami” jest poprawne. Oczywiście chodzi o to, czy można zwyciężyć wojnę. Moja nauczycielka uważa, że jest to błąd, ja mam przeciwne zdanie. Jak jest naprawdę?
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
Adam Furmanek
Polacy mogli zwycięzyć Szwedów na wojnie (i w końcu zrobili to), ale nie mogli zwyciężyć wojny. Twoja polonistka ma rację.
Mirosław Bańko, PWN