wyjaśnienia i uwagi

Szanowni Państwo,
czy wyrażenie wyjaśnienie do czegoś w znaczeniu 'wyjaśnienie treści jakiegoś dokumentu', np. wyjaśnienia do dokumentacji, raportu etc., jest poprawne językowo i dopuszczalne w polszczyźnie?
Pozdrawiam
Z przyimkiem do chętnie łączy się słowo uwagi, nie budziłoby więc zastrzeżeń zdanie: „Przeczytałem uwagi do dokumentu”. Natomiast zdanie „Przeczytałem wyjaśnienia do dokumentu” jest mniej wyraziste, lepiej powiedzieć np. „Przeczytałem wyjaśnienia dotyczące dokumentu”.
Oczywiście przyimek do nie budzi żadnych obiekcji, jeśli nie jest podporządkowany słowu wyjaśnienie, lecz np. czasownikowi dołączać, por. „Dołączam wyjaśnienia do dokumentu”.
Mirosław Bańko, PWN