wykaz imion

Szanowni Państwo,
Bardzo proszę o wyjaśnienie, czy zmiana imienia obywatela polskiego (mężczyzny) na imię Issa oraz obywatelki polskiej na imię Orchidea jest zgodna z zasadami pisowni polskiej i czy są to imiona wg językoznawców?
Jeśli to możliwe, proszę o informację o publikacjach książkowych na temat imion używanych w Polsce.
Wykaz imion opracowany pod auspicjami Komisji Kultury Języka Komitetu Językoznawstwa PAN znajduje się w każdym Urzędzie Stanu Cywilnego. Można też znaleźć go w druku, np. w książce Władysława Kupiszewskiego Dlaczego Agnieszka, a nie Ines? (Książka i Wiedza 1991). Wykaz ten ma charakter otwarty, tzn. nowe imiona na wniosek zainteresowanych osób są opiniowane przez językoznawców i aprobowane lub odrzucane. W wymienionej książce nie ma imion Issa ani Orchidea. Aby zasięgnąć opinii językoznawców w ich sprawie, najlepiej zwrócić się z pytaniem do Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN, która ma swoją siedzibę w Warszawie 00-330, ul. Nowy Świat 72.
Mirosław Bańko