wykorektorować

W szkole nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele posługują się czasownikiem wykorektorować; znaczy to: usunąć, zamalować korektorem błędny zapis. Jak ocenić ten wyraz? Jest często używany. Czy jednak poprawny?
Jeśli takiego wyrazu się używa często, znaczy, że jest potrzebny. Na jego korzyść przemawiają jeszcze dwa argumenty. Po pierwsze, wyraz został utworzony poprawnie, jak np. zatelefonować, wykropkować. Po drugie, nie ma dla niego zastępnika, bo skorygować ma nieco inne znaczenie.
Można się zastanawiać jedynie, w jakich tekstach go używać. Osoby ostrożne mogą, przynajmniej na razie, ograniczyć się do tekstów potocznych.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski