wykorzystywać

Proszę o ustosunkowanie się do wyrazu wykorzystywać w funcji stosować do (np. „Tej odmiany wełny mineralnej nie opłaca sie wykorzystywać do tego celu ze względu na jej wysoką cenę”). Dawno temu na kursie redaktorskim spotkałam się z krytyczną oceną takiego wykorzystywania i zaleceniem polonisty, by zamiast tego używać m.in. wyrazu wyzyskać. Było to jednak prawie 30 lat temu i nie widzę, by to zalecenie się przyjęło. W tekstach technicznych, jakimi sie zajmuję, wolę od tego czasu stosować zamiast wykorzystywać. Czy słusznie?
Językoznawcy mieli dawniej o słowie wykorzystywać złą opinię, uważali je za germanizm. Dziś ta ocena się zmieniła i Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN nie ma już nic przeciwko wykorzystywaniu kogoś do czegoś. Może więc Pani wspomnianą wełnę mineralną równie dobrze wykorzystywać do ocieplania dachów, co wyzyskiwać i oczywiście stosować.
Mirosław Bańko