wykrzykniki

Witam serdecznie, mam pytanie. Zauważyłem że w słowniku języka polskiego występuje słowo ii, ale tylko łącznie z wykrzyknikiem. Czy wykrzyknik jest tylko odzwierciedleniem emocji – w tym przypadku czy występuje łącznie z tymże wyrazem? Jeśli jest to całościowe (ii + !), to czy samo ii jest już wyrazem bez znaczenia? Czyli bez sensu? I która forma jest poprawna: ii czy ii!?
Pozdrawiam
Wykrzyknik (znak interpunkcyjny) nie należy do wykrzyknika (wyrazu). Wykrzyknikiem jest samo ii albo hej, a użycie po nim znaku wykrzyknienia nie jest konieczne – w zamian można postawić przecinek.
Mirosław Bańko