wymowa połączenia zdzi

Jak poprawnie należy wymawiać wyrazy: Zdzisław, zdziwiony, rozdział, rozdzielić itp.?
W takich wypadkach środkowojęzykowa spółgłoska [dź], zapisywana jako dzi albo , miękczy spółgłoskę poprzedzającą. Stopień zmiękczenia może być różny, niemniej zachodzi ono w każdym wypadku. Najczęściej zmiękczenie jest pełne, a wówczas mówimy [źdźisław, źdźiwiony, roźdźał, roźdźelić].
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski