wymowa polska w Internecie

Szanowni Państwo,
Czy znają Państwo encyklopedyczny serwis w Internecie, który zawierałby nagraną wymowę albo przynajmniej transkrypcję obcych nazw własnych, szczególnie imion i nazwisk, niekoniecznie po polsku? Państwa encyklopedia niestety nie zawiera takich wskazówek, np. szukałem wymowy nazwisk J. Derridy, S. Kierkegaarda, C. Levi-Straussa i innych. Byłbym wdzięczny za pomoc.
Z poważaniem
Piotr Wasik
Jedynym znanym mi serwisem spełniającym Pana wymagania jest amerykański słownik Merriam-Webster OnLine dostępny pod adresem www.merriam-webster.com. Podaje on wymowę nazwisk, o które Pan pyta, niestety w brzmieniu amerykańskim, czego nie radzę w Polsce praktykować. Oczywiście wymowa nazwisk angielskojęzycznych podana w tym słowniku nie podlega dyskusji.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski