wyniknąć

Szanowni Eksperci!
Moje wątpliwości odnośnie zastosowania prawidłowej formy: znikło czy zniknęło zostały już rozwiane dzięki archiwum Poradni. W odpowiedzi na wspomniany problem językoznawca mówił o „innych czasownikach na -nąć, ale nie wszystkich”. Czy do „typowej” grupy na -nąć zalicza się także czasownik wyniknąć (wynikło/wyniknęło; tudzież wynikł/wyniknął)?
Serdecznie pozdrawiam
Artur Cywiński
Owszem, można zajrzeć choćby do internetowego Wielkiego słownika ortograficznego PWN, aby się przekonać, że formy wynikł i wyniknął są równie poprawne. Oboczność ta przenosi się też na parę wynikło i wyniknęło. W Narodowym Korpusie Języka Polskiego lub w Korpusie Języka Polskiego PWN może Pan spróbować sprawdzić, który element w tych parach jest częstszy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski