wypłynięty

Czy słowo wypłynięty (= taki, który wypłynął) mieści się w jakiejś, choćby nie tej literackiej normie językowej?
Wszystko mieści się w jakiejś normie, w ostateczności można by nawet język osobniczy poddać normalizacji, twierdząc, że to, co dana osoba mówi po czwartym piwie, jest poza normą jej idiolektu. Mówiąc poważnie jednak, nie starałbym się „legalizować” słowa wypłynięty. Czy nie dość kłopotu jest z tymi słowami, które już są „legalne”?
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski