wyprzedaż zimy

Na bilbordach jednej z galerii istnieje napis „Wyprzedaż zimy”. Czy to jest poprawna forma, nawet jeżeli dotyczy logicznego skrótu?
Słownikowe znaczenie słowa zima to 'pora roku…', ale doraźnie można odnieść to słowo do zimowych okryć. Takie przesunięcie znaczenia, oparte na przyległości w czasie, przestrzeni lub ciągu przyczynowo-skutkowym, nazywa się metonimią. W zapowiedzi widocznej na bilbordach (billboardach) nie ma więc nic błędnego, uwagę zwraca tylko to, że do końca kalendarzowej zimy zostały jeszcze prawie dwa miesiące. Handlowcy oczywiście wiedzą o tym i chcą wyprzedać zimę jak najprędzej, żeby ich nikt nie ubiegł.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski
    W odpowiedzi na pytanie czytelnika, czy poprawne jest określenie wyprzedaż zimy, Profesor Bańko odpowiada, że tak, ale słowem zima określa ogół zimowych ubrań. Według mnie możliwa jest jeszcze jedna interpretacja – wyprzedaż zimy to po prostu najlepsza zimowa wyprzedaż w danej galerii. Tak jak film roku, pracownik miesiąca, danie dnia.
    Z wyrazami szacunku
    Marcin Widawski