wyprzedaż

Mam problem odnośnie słów wyprzedaż i wysprzedaż. Czy obydwa słowa są poprawne? Gdyż zarówno z jednym, jak i drugim spotkałem się w czasie wiosennych wy…. no właśnie :).
Z góry dziękuję za pomoc.
Słowo wyprzedaż pochodzi od czasownika wyprzedać, a ten od dawnego przedać. To wyjaśnia, dlaczego do niedawna wyrazy wysprzedać i wysprzedaż uchodziły za niepoprawne. Historycznie rzecz biorać, -s- było w nich nieuzasadnione. Dziś rzecz przedstawia się inaczej: większość Polaków o przedawaniu nie słyszała, a o sprzedawaniu – owszem, formy wysprzedać i wysprzedaż wydają się im więc regularnymi derywatami od sprzedać. W nowszych słownikach formy te zostały też uwzględnione, możemy już ich używać.
Na koniec praktyczne wnioski dla handlowców (w tonie nieco żartobliwym): kiedy przychodzi wiosna, ogłaszamy wiosenne wyprzedaże (wersja dla tradycjonalistów) bądź wiosenne wysprzedaże (wersja dla postępowców). Możemy też ogłosić wiosenne SALES (wersja proeuropejska, dla odważnych).
Mirosław Bańko, PWN