wyrazy pospolite w nazwach własnych

Szanowni Państwo,
który zapis jest poprawny: Grupa PKP czy grupa PKP? Telewizja TVN czy telewizja TVN? Grupa i telewizja to wyrazy pospolite, więc można by uzasadnić drugie formy (no, chyba że zależy nam na użyciu nazwy oficjalnej?).
Będę wdzięczny za opinię.
Jeśli istnieją instytucje mające oficjalną nazwę Grupa PKP lub Telewizja TVN, możemy tak pisać, co nie oznacza, że zapisy grupa PKP lub telewizja TVN są błędne. Wiele zależy od naszej intencji i wiedzy. Często zdarza się, że nie znamy pełnej nazwy, czasem nie chcemy jej użyć, a wtedy wyrazy pospolite przy nazwach własnych (grupa, telewizja i in.) zapiszemy od małych liter.
W razie wątpliwości najlepiej pisać grupa PKP lub telewizja TVN (i podobnie).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski