wyrazy ze zwielokrotnionymi głoskami

Witam.
Jak w transkrypcji fonetycznej zapiszemy wyrazy: iii oraz wrr? Chodzi o to, że stawiamy takie kropki w miejscu podwojonej głoski, np. lekki [le.k'i], winny [w'i.ny], sannę itp. Wykrzyknik iii jest bodaj jedynym w polszczyźnie słowem, w którym ta sama głoska występuje trzy razy pod rząd, więc czy zapiszemy [..i]?
Dziękuję i pozdrawiam.
Najpierw sprostowanie: ta sama głoska trzy (albo więcej) razy pod rząd może występować też w innych wyrazach, np. ooo!, bzzzzz!, a też wrrrrr!.
Kropkę przed znakiem fonetycznym stawia się w tzw. slawistycznej transkrypcji fonetycznej, przy czym zapisuje się ją w indeksie górnym, a więc wyżej niż kropki interpunkcyjne. Znak ten służy do oznaczenia spółgłosek (nie samogłosek) podwojonych. Wyrazy Otto, oto i wyrażenie ot, to zapiszemy [o.to], [oto], [ot to] (w ostatnim wypadku głoskę [t] wymówiono dwukrotnie).
Dla samogłosek o przedłużonej artykulacji nie mamy specjalnego znaku w tym zapisie, toteż musimy zwielokrotnić literę, pisząc [iii], [ooo] itp. Wykrzyknika w transkrypcji fonetycznej raczej się nie stosuje, ale mimo to można go dodać.
W wyrazach dźwiękonaśladowczych i wykrzyknieniach ze spółgłoskami występuje wielokrotna artykulacja danej spółgłoski lub też przedłużenie artykulacji o funkcji ekspresywnej – nie to samo, co w wyrazach typu inny. W związku z tym również tu piszemy [wrrrr], [bzzzzz], [pssst], dodając wykrzyknik w razie potrzeby.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski