wysokoskoncentrowany

W zdaniu – „Emulsja ta zawiera wysokoskoncentrowaną substancję pochodzenia roślinnego” – słowo wysokoskoncentrowaną piszemy razem czy oddzielnie?
Z imiesłowami wysoko piszemy osobno, np. wysoko postawione osoby. Do wyjątków należą połączenia już zleksykalizowane, odczuwame jako jeden wyraz. Skoro pisze się np. wysokokaloryczny i wysokoprocentowy (co prawda, drugi człon jest tu przymiotnikiem, nie imiesłowem), to może i wysokoskoncentrowany? My jednak wolelibyśmy pisownię rozdzielną, gdyż chodzi tu o wyrażenie mało rozpowszechnione. Najlepiej zresztą byłoby całe zdanie przebudować, np.: „Emulsja ta zawiera substancję pochodzenia roślinnego o znacznym stężeniu”.
Mirosław Bańko