wysublimowany

Czy wyraz wysublimowany jest poprawną formą i jeśli tak – co dokładnie oznacza i jak się ma do słowa sublimacja? (dziękuję)
Słowo wysublimowany znaczy tyle, co 'wymyślny, finezyjny', a dokładniej „[będący] wyrazem wysokiego poziomu artystycznego lub umysłowego” (Inny słownik języka polskiego PWN). Sublimacja ma kilka znaczeń, m.in. przenośne: „uszlachetnienie lub uwznioślenie [czegoś]” (tamże). Oba wyrazy są więc związane znaczeniowo. Mają też wspólne pochodzenie – ich źródłem jest łacińskie sublimis 'wzniesiony', a także 'wzniosły'.
Mirosław Bańko