wyższa pomoc

Dzień dobry,
proszę o pomoc w rozwianiu moich wątpliwości. Czy poprawną formą jest wyrażenie wyższa pomoc w znaczeniu możliwości uzyskania dofinansowania? Jak w zdaniu: „Wyższa pomoc może być uzależniona od dodatkowych warunków”.
Łączę pozdrowienia,
M.
Skoro chodzi o pomoc finansową, to wyższą pomoc interpretujemy tak jak wyższą kwotę. Nie wydaje mi się, żeby sformułowanie to mogło być źródłem nieporozumień.
Gdyby chodziło o inne formy pomocy – np. o pomoc, jakiej udzielamy korespondentom w naszej poradni – to wyższa pomoc mogłaby budzić zdziwienie. Innowacyjne zwroty zwykle staramy się rozszyfrować przez analogię do innych, znanych. Ktoś mógłby więc się zastanawiać, czy wyższa pomoc w poradni językowej PWN to coś takiego jak wyższe studia, czy jak wyższa konieczność.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski