wyższa wersja

Szanowni Państwo,
mam pytanie dotyczące problematyki komputerowej, choć nie tylko. Często spotykam się z zaleceniami dotyczącymi stosowania np. programu w wersji 1.0 lub wyższej. Czy taki zapis jest poprawny, czy też poprawną formą jest wersja nowsza? Mnie ten pierwszy zapis wydaje się kolejną kalką z języka angielskiego, ale chciałbym mieć pewność.
Pozdrawiam serdecznie.
W sumie chodzi o to, czy istnieją wyższe numery. Otóż istnieją, i to w zastosowaniach bardzo bliskich naszemu życiu (a nawet ciału), np.: „Należy przyjąć zasadę, że im jaśniejszą mamy skórę, tym wyższego numeru filtru potrzebujemy” (Twój Styl). Por. też przykład ze współczesnej powieści: „Jeśli ktoś z takim wysokim numerem startowym gna jak wariat na dojazdówce (…), to nie może być przypadek”. To, co duże, często bywa określane jako wysokie, por. wysokie koszty, wysoki wyrok, najwyższe wymagania. Nie przypuszczam, aby był w tym wpływ języka angielskiego.
Mirosław Bańko, PWN