względnie

Czy dopuszczalne jest używanie słowa względnie w znaczeniu ‘lub, bądź’? Przykład: „Do mycia użyć wody z mydłem, względnie innym środkiem czyszczącym”.
Wyraz względnie może być używany jako spójnik (a więc w podanym znaczeniu), należy jednak robić to z wyczuciem, gdyż wiele osób odczuwa go jako urzędowy, zwłaszcza gdy wystąpi w języku mówionym.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski