z narzeczonym na kolację

Witam serdecznie.
Mój narzeczony ma na nazwisko Szczypiń. Zapraszając go na kolację, zapraszam Łukasza Szczypinia? Szczypnia? Jakie są zasady odmiany tego nazwiska?
Już wyjaśniam (trzeba wiedzieć, z kim idzie się na kolację!). Otóż jeśli narzeczony nazywa się Szczypiń, to zaprasza Pani na kolację pana Szczypinia. Gdyby nazywał się Szczypień, to mogłaby Pani zaprosić pana Szczypienia lub pana Szczypnia. Przed zamówieniem zaproszenia w drukarni radzę zapytać narzeczonego, której wersji dopełniacza sam używa.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski