z sobą czy ze sobą?

Jak powinno się mówić i pisać: z sobą czy ze sobą? Słowniki mówią, że powinno być z sobą, natomiast mówi się i pisze przeważnie ze sobą (m.in. w odpowiedziach w Poradni). Dziękuję i pozdrawiam.
Nie wiem, o których słownkach Pan myśli. Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN w haśle sobą daje przykład: „Rozmawiacie ze sobą jak wrogowie”. W tekstach ze sobą jest częstsze niż z sobą, ale obie wersje są poprawne.
Mirosław Bańko, PWN