za dużo przecinków

Czytając książkę Życie Pi, spotkałam zdanie: „A potem to ja zdobywałem przewagę nad nim, stojąc obiema stopami na burcie chyboczącej się łodzi, i przemawiając głośno gwizdkiem, na jednej nucie, podczas gdy on stękał i dyszał na dnie łodzi” (rozdział 72).
Czy to zdanie jest poprawne?
Zdanie ma za dużo przecinków: o ile dwa przecinki okalające wyrażenie na jednej nucie można usprawiedliwić chęcią odpowiedniego uhierarchizowania informacji, to przecinek przed i przemawiając jest niepożądany.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski