za pośrednictwem

Szanowna Poradnio!
Czy wyrażenie za pośrednictwem może odnosić się do przedmiotów? Czy poprawne są nagminnie pojawiające się w Internecie twory typu za pośrednictwem sieci Wi-Fi/aplikacji/kabla USB itp.?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Joanna
Wyrażenie za pośrednictwem nie musi łączyć się z nazwami osób. Równie dobrze może poprzedzać nazwy instytucji (np. „za pośrednictwem portugalskiej poczty”), urządzeń („skorzystać z badania lekarskiego za pośrednictwem modemu”), a także innych bytów („za pośrednictwem zmysłów”, „za pośrednictwem magicznych czcionek”, „za pośrednictwem śliny chorego zwierzęcia”). Przykłady zacytowałem z Narodowego Korpusu Języka Polskiego.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski