za zaliczeniem

Jestem ciekawa, jak to jest z zapożyczeniem z języka rosyjskiego za zaliczeniem – czy jest ono błędem leksykalnym, czy nie? Na ćwiczeniach z kultury języka poprawiamy je jako błąd, dlatego zdziwiłam się, gdy przy zamawianiu słownika spotkałam takie wyrażenie na Waszych stronach. Wiem, że ono jest w częstym użyciu, ale czy tylko dlatego jest poprawne?
Dziękuję.
Na obronę wyrażenia za zaliczeniem można przytoczyć nie tylko argument uzualny, ale i systemowy. Otóż podobnych użyć przymka za mamy więcej, por. za zgodą rodziców, za okazaniem legitymacji, za pokwitowaniem, za kaucją. Pozowala to mówić o jego odrębnym znaczeniu. W Innym słowniku języka polskiego PWN opisano je w haśle za w punkcie 14.
Mirosław Bańko