żabia Szwabia

Czy – podobnie do problemu z Danią i daniami – obserwuje się różnicę w wymowie wyrazów, w których przed końcowym -ia jest głoska nie mająca graficznego odpowiednika z kreseczką? Przykładowo czy inaczej wymawia się końcówki w wyrazach żabia i Szwabia albo wydziwia i Boliwia?
Żabia i Szwabia rymują się dokładnie, tak samo wydziwia i Boliwia.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski