zadziać

Witam!
Zainteresowało mnie słowo zadziać. Na przykład: „W moim życiu zadziało się wtedy…”. W znaczeniu stać się, wydarzyć się, używałem tego słowa od lat, jest ono tak samo rozumiane przez znajomych. Ale spotkałem ludzi, dla których zadziać oznacza 'zgubić, zapodziać', i o żadnym innym znaczeniu tego słowa nigdy nie słyszeli. Jak to jest ze słowem zadziać i które znaczenie jest poprawne?
Podobnie jak dla wspomnianych przez Pana osób zadziać znaczy dla mnie 'zapodziać, zgubić'. To samo znaczenie podaje na pierwszym miejscu Słownik języka polskiego PAN pod red. W. Doroszewskiego. Następne znaczenia podane tu, oznaczone jako rzadkie lub dawne, też nie mają nic wspólnego z przykładem: „W moim życiu zadziało się wtedy…”, który objaśnia Pan jako 'W moim życiu zdarzyło się wtedy…'. Wprawdzie istnieje słowo dziać się o znaczeniu 'stawać się, zdarzać się', ale zadziać się nie jest jego formą dokonaną. W każdym razie słowniki o tym nie mówią.
Mirosław Bańko, PWN