żaglownik

Witam. Żaglownik to rzemieślnik szyjący lub naprawiający żagle, inaczej żaglarz. W liczbie mnogiej żaglownicy czy żaglowniki?
Dziękuję.
Podstawową i neutralną stylistycznie formą mianownika liczby mnogiej jest żaglownicy, można użyć formy żaglowniki, ale ze świadomością, że jest to forma deprecjatywna – mogaca wyrażać negatywny stosunek do tak nazwanych osób.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski