zajawka

Czy poprawne jest słowo zajawka jako zwiastun czegoś… np. zajawka programu radiowego? Czy na antenie radia mogę używać tego słowa? Dodam, iż drukował je SUPER EXPRES i DZIENNIK RZECZPOSPOLITA, jednak moja słuchaczka była bardzo oburzona, że ja użyłem tego słowa… Proszę o odpowiedź. DZIĘKUJĘ !
Jest to słowo potoczne i jeśli użył go Pan w oficjalnej wypowiedzi albo w poważnej audycji, słuchaczka miała prawo poczuć się oburzona. W takich sytuacjach lepiej posłużyć się synonimem zwiastun. Można było też użyć ubezpieczającego tzw. i mówić o tak zwanej zajawce, lecz jest to chwyt, którego nie należy nadużywać.
Mirosław Bańko