zajebać

Chciałbym uzyskać informację na temat pisowni i odmiany słowa zajebać oraz do jakiej grupy językowej możemy zaliczyć takie słownictwo. Dziękuję. Aha,
TO NIE JEST ŻART!!!!
Z Poważaniem,
Sebastian Gościński
Pisownia tego słowa nie sprawia trudności większych niż jego używanie, odmienia się zaś ono tak, jak grzebać. Tradycyjnie uchodziło za wulgarne i my też je za takie uważamy. Jednak poczucie wulgarności, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, obecnie słabnie. Pokrewne słowo zajebisty jest dla niektórych użytkowniów polszczyzny wulgarne, dla innych zaledwie potoczne, a dla jeszcze innych – tych, którzy innego słownictwa nie znają – pewnie neutralne.
Mirosław Bańko