zajebisty

Dzień dobry! Nie wiem, czy tu jest miejsce na tego rodzaju pytania, ale mam pewien problem językowy. Uczę w szkole i kilka razy usłyszałem od uczniów słowo zajebisty (przepraszam za ten wg mnie wulgaryzm). Kiedy zwróciłem uwagę, uczniowie odpowiedzieli, że nie jest to żadne wulgarne słowo. Szukałem tego pojęcia w słownikach i nie mogłem znaleźć. Czy Państwo mogliby mi pomóc w znalezieniu znaczenia tego słowa i jego klasyfikacji jako wulgaryzmu?
Z wyrazami szacunku – Kamili Chudnicki
Poczucie wulgarności języka osłabło w ostatnich latach, więc to, co dla starszych jest wulgarne, śednie pokolenie odbiera jako pospolite, a młodsze – jako potoczne. Jako osoba należąca do średniego pokolenia uważam słowo zajebisty za wystarczająco wulgarne, aby go nie używać w miejscach publicznych, np. w szkole. Cieszę się, że jako wulgarne ocenili je też redaktorzy Uniwersalnego słownika języka polskiego PWN (2003).
Ponieważ pyta Pan o znaczenie, przytoczę definicje z wymienionego słownika: „bardzo intensywny” i „robiący duże wrażenie”. Pierwszą z nich warto by rozszerzyć, tak aby obejmowała też przedmioty materialne o dużych rozmiarach.
Mirosław Bańko