zalecane podziały

Szanowni Państwo!
Jak należy prawidłowo podzielić na sylaby słowa: paproć, trzykrotka?
z poważaniem
Maria
Dozwolone podziały to pa-proć i pap-roć oraz trzy-krot-ka i trzy-kro-tka. Ostatni z nich rozmija się z budową słowa, dlatego za lepszy trzeba uznać przedostatni. Pragnę zwrócić uwagę, że słowniki ortograficzne PWN – jako jedne z nielicznych – nie tylko podają ogólne zasady dzielenia wyrazów w piśmie, ale też wskazują zalecane miejsca podziału na liście haseł.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski