zamówienia telefoniczne

Jaka brzmi poprawna forma: „Przyjmujemy zamówienia telefonicznie” czy „Przyjmujemy zamówienia telefoniczne”? (Wiem, że najlepiej brzmiałoby „Przyjmujemy zamówienia przez telefon”, choć wydaje mi się, że forma ta jest chyba mało zręczna).
Gdyby telefonicznie można było przyjmować zamówienia nietelefoniczne albo gdyby zamówienia telefoniczne można było wysyłać np. pocztą, to między zamawianiem telefonicznym a zamawianiem telefonicznie byłaby jakaś różnica. Skoro jednak jej nie ma, to oba sformułowania są równoznaczne i jednakowo poprawne. Równie poprawne są zamówienia przez telefon.
Mirosław Bańko