zapętlenie

Nie mogę znaleźć w słownikach języka polskiego wyrazu używanego w odniesieniu do programów komputerowych. Chodzi o tak zwane „zapętlenie” programu, czyli błąd powodujący brak możliwości wyjścia z pętli programowej. W internecie znalazłem wiele stron, gdzie termin ten jest używany. Czyżby na określenie powyższego istniał inny, bardziej poprawny wyraz?
Brak tego słowa w dużych słownikach języka polskiego wynika zapewne z przeoczenia, a nie z przekonania, że jest ono niewłaściwie zbudowane. Dziękujemy za zwrócenie nam uwagi na tę lukę. Postaramy się ją wypełnić przy najbliższej okazji.
Mirosław Bańko